JuniorErb

Kdo se umístil v plzeňském kole soutěže JuniorErb?

V pondělí 20. března 2017 se na krajském úřadě v Plzni uskutečnilo slavnostní předávání ocenění vítězům krajských kol soutěží JuniorErb a Zlatý erb 2017 za přítomnosti hejtmana kraje pana Josefa Bernarda, náměstka hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, fondů EU a informatiky pana Ivo Grünera, zástupců odboru informatiky kraje, pořadatelů z Českého zavináče, soutěžících, médií a dalších hostů.

Vítězové krajského kola Junior Erb 2017
Vítězové krajského kola Junior Erb 2017

V JuniorErbu soutěží mladí lidé do 19 let, kteří tvoří webové stránky prospěšné svému okolí. Původně se jednalo o weby obcí a měst, ale časem se záběr rozšířil i na webovky škol, tříd, spolků apod. Každoročně se objeví několik velmi zajímavých projektů a co je obzvláště potěšující, většina z nich funguje dlouhodobě. Příkladem z plzeňského kraje je např. web vesničky Radochovy, který zaujal porotu před několika lety a přestože je vytvořen „pouze“ na veřejně dostupném redakčním systému, slouží spolehlivě pro informování místních občanů a má smysl.

I letos bylo z čeho vybírat. Do soutěže se přihlásilo mnoho různorodých projektů, ze kterých krajská porota vyhodnocovala ty nejlepší. Jejich verdikt zněl nakonec takto:

  1. místo – Martin Žatkovič a Tomáš Sandrini, Gymnázium Luďka Pika v Plzni, s projektem stránek skautského oddílu Šíp
  2. místo – Jakub Štěpánek, Gymnázium, Plzeň, Mikulášské nám., za tvorbu grafické šablony a správu webu Krajského parlamentu dětí a mládeže Plzeňského kraje
  3. místo – Petra Pelíšková, Martin Franta, VOŠ a SPŠE Plzeň, s projektem webu jednodenních výletů po Plzni nejen pro turisty, ale i místní

Tito vítězové postupují do celorepublikového kola, a pokud i tam uspějí, pak je čeká předávání ocenění na konferenci ISSS v pondělí 3. dubna v Hradci Králové. Gatulujeme!