JuniorErb

V Plzni už znají vítěze

První březnový den se na krajském úřadě v Plzni sešla společnost mladých lidí, starostů, starostek, ředitelů a ředitelek škol a jejich webmasterů se zástupci Plzeňského kraje. Nejen pan hejtman Josef Bernard, ale i dlouholetý náměstek pro informatiku pan Ivo Gruner, zde s dalšími oceňovali soutěžící ve Zlatém erbu (proto ti starostové) a v JuniorErbu krajského kola Plzeňského kraje.

1. a 2. místo Jakub Štěpánek
1. a 2. místo Jakub Štěpánek

Ve velké konkurenci se nejlépe umístili na společném třetím místě studenti VOŠ a SPŠE Plzeň Daniel Pavíza s projektem věnujícím se klášteru Františkánů v Plzni http://frantiskanskyklaster.4fan.cz a dvojice Matěj Kadlec s Vítem Kiliánem za projekt s tipy na výlety v Plzni http://vyletyplzen.wz.cz. Odborná porota se shodla na druhém i prvním místě pro projekty studenta Jakuba Štěpánka z gymnázia na Mikulášském náměstí v Plzni. Jako druhé se umístily neoficiální stránky projektu Otevřená věda Akademie věd ČR http://betaotevrenaveda.tode.cz. Vítězství si Jakub Štěpánek odnesl za webovky studentské soutěže Expedice Mars www.em-simulace.eu

Přejeme všem finalistům hodně úspěchů v celostátní kole, jehož vítězové budou oceněni na setkání během konference ISSS 2018 v Hradci Králové v pondělí 9. dubna. Rovněž děkujeme za trvající podporu Plzeňskému kraji a jeho odboru informatiky.

Společná fotografie
Společná fotografie