Český zavináč – ročník 2002

Český zavináč 2002

Držitelem ocenění za rok 2002 se stalo Ministerstvo financí České republiky. Ocenění bylo uděleno jednak za internetový registr plátců DPH a registr plátců spotřební daně, jednak za aktivitu a koncepční přístup při řešení komplexního využití moderních technologií v oblasti daňové správy jako celku.

Po důkladné analýze projektů přihlášených do IV. ročníku soutěže Český zavináč rozhodla nezávislá porota o udělení letošního ocenění Ministerstvu financí České republiky. Komisi k jejímu rozhodnutí vedlo především to, že oba projekty Ministerstva financí ČR – registr plátců daně z přidané hodnoty a registr plátců spotřební daně, které provozuje na svých internetových stránkách – jsou jasně koncipovány jako služba občanům.

Ministerstvo financí ČR získalo cenu Český zavináč také za aktivitu a koncepční přístup při řešení komplexního využití moderních technologií v oblasti daňové správy jako celku. Poprvé ve čtyřleté historii soutěže tak byla oceněna i řada zatím rozpracovaných projektů.

Charakter těchto projektů svědčí o velmi zodpovědném a profesionálním přístupu Ministerstva financí ČR, který je podle pořadatelů soutěže nezbytným předpokladem plnohodnotného rozvoje informační společnosti v oblasti veřejné správy.