Český zavináč – ročník 2006

V rámci programu slavnostního setkání v předvečer zahájení mezinárodní konference ISSS 2006 v Hradci Králové byly vyhlášeny výsledky soutěže Český zavináč. Držiteli ceny se letos společně staly dva subjekty veřejné správy, které významně přispěly k rozvoji informační společnosti – „Podvýbor pro informační systémy ve veřejné správě Výboru pro veřejnou správu, regionální rozvoj a životní prostředí Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR“ a „Ministerstvo informatiky ČR“.

Český zavináč 2006

„Hlavním kritériem při rozhodování sdružení o udělení hlavní ceny byl jako obvykle skutečný přínos pro veřejnou správu jako celek i pro občany této země,“ říká RNDr. Tomáš Renčín, ředitel konference ISSS a člen poroty sdružení Český zavináč. „V případě novely zákona o informačních systémech veřejné správy, která značně zjednodušuje a zrychluje správní řízení a rovněž usnadňuje komunikaci občanů s úřady, jsme se shodli v podstatě jednomyslně.“

Sdružení Český zavináč se rozhodlo ocenit v roce 2006 oba uvedené subjekty za úspěšné prosazení zásadního rozšíření okruhů míst, která jsou oprávněná k vydávání ověřených výpisů z úředních rejstříků a databází, do návrhu novely zákona o informačních systémech veřejné správy.

Cenu převzali Dana Bérová za Ministerstvo informatiky ČR a Tom Zajíček za Podvýbor pro informační systémy ve veřejné správě Výboru pro veřejnou správu, regionální rozvoj a životní prostředí Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.